Верховна Рада підтримала заборону пластикових пакетів. Поки що в першому читанні

Фото: freestocks.org Об этом сообщает novostink.in.ua со ссылкой на СМИ.Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2051-1, який пропонує обмежити використання пластикових пакетів. Водночас основною альтернативою проголошує «біорозкладні пакети».

В разі остаточного ухвалення законопроєкту, з 2022 року буде заборонено розповсюдження пластикових пакетів у магазинах, супермаркетах і ресторанах. Виключення складатиме упаковка для риби, м’яса, сипучих продуктів тощо.

Забороняється і схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів.

Крім того, буде заборонено розповсюдження оксорозкладних пластикових пакетів, адже у процесі розкладання вони залишають після себе мікропластик.

Порушникам загрожуватиме штраф у розмірі 1700-3400 гривень.

Водночас законопроєкт пропонує стимулювати виробництво «біорозкладних пакетів» та запровадити їх обов’язкове маркування.

Зазначено, що біорозкладний пластиковий пакет – це такий, що розкладається за участі мікроорганізмів на елементи природнього походження та відповідає ДСТУ EN 13432:2015 (EN 13432:2000, IDT).

У пояснювальній записці автори зазначають, що кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів щороку, в той час як європеєць – в середньому 90 пакетів. При цьому в Україні лише близько 6% використаних пакетів потрапляють на переробку.

Нагадаємо, британська газета The Guardian почала пакувати паперові випуски в повіністю біорозкладні упаковки з картопляного крохмалю.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/11/13/verhovna-rada-pidtrymala-zaboronu-plastykovyh-paketiv-poky-shho-v-pershomu-chytanni/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя